Kindergarten-Tigers
Dawn Swan
Liz Brown
Ivette Barrios
Michele Noland
First Grade-Bobcats
Kathleen Hammett
Veronica Acosta
Mary Jeffries
Julie Walford
Kristin Crocitto
Second Grade-Cheetahs
Julie Hoffman
Gayle Forrester
Wanda Colon
Nancy Boyette
Jim Trice
Third Grade-Cougars
Ferne Braband
Lisa Mazza
Monica Marlette
Julie Sorrentino
Kimberly Mahoney
Janet Heyman
Fourth Grade-Panthers
Laurie Bazick
Tekia Hawk
Rebecca Bishop
Larisa Kirkwood
Iris Barcelona
Fifth Grade-Jaguars
Doris Ortyl
Jason Childers
Shannon Beckmann
Kathleen Lawless
Denise Tucker
Skye Pifer
Pumas (Gifted Program)
Janet Heyman – 3rd ELA
Kimberly Mahoney – 3rd STEM
Larisa Kirkwood – 4th ELA
Iris Barcelona – 4th STEM
Skye Pifer – 5th ELA
Denise Tucker5th STEM
Snow Cats (EBD Unit)
Erica Cabrera Behavioral Specialist
Lucy De Oliveira – Social Worker
Meghan Petaway (K-2)
David Hansetter (K-2)
Ashley Luna (2-4)
Cyndee Cason (3-5)
Nur Nazmurreza
– Instructional Assistant
Marina Gentilesco
– Instructional Assistant
Stephanie Hardy
 – Instructional Assistant
Vince Losey– Instructional Assistant
Sharon Ambler 
– Instructional Assistant
Instructional Support Services
Kelly DeAngellis  – Learning Design Coach
Nancy Lillibridge – Resource Management Assistant
Stephanie Kimmerling – Speech Pathologist
Ashlyn Copeland – ESE Support
Annabella Tharp – ESE Support
Suzanne McCoy – ESE Support
Marianna Nercesian – ESE Support
Special Area Instructors
Robert Massicotte   – Music
Danielle Provemzano – Music
Latarsha Harris – Art
Jim Timpone – P.E.
Tim Edmeads– P.E.
Instructional Assistants
Sharon Thomas
Kay Spitler
Linda Dinsdale-Mahota 
Carol Daubney
Gilena GonzalezESOL
Student Services
Megan Maronn – Social Worker
Lauren Moore, RN – Registered Nurse
Lisa Scott – School Psychologist
Jill Smith – CRT
Administration
Stanley Mykita – Principal
Elizabeth Purcell – Assistant Principal
Jennifer Asaro – Guidance
Lisettea Jones – Clinic Assistant
Makayla Wilson Data Entry
Carina Ruberia-Roche – Guidance Secretary
Tanya Hamilton – Secretary
Beth Kurland – Book Keeping
Breaunna Lankfort – BCE Student
Custodial
Trey Shoemaker – Plant Manager
Andres Ruiz – Asst. Plant Manager
Tim Dudley – Grounds Custodian
Dakota Forrester
Enrique Cruz
Elroy Stanton
Food and Nutrition
Darlene Wipper – Manager
Rita Fleming – Production Assistant
Michelle Youst – FNS Assistant 
Silvana Broughman – FNS Assistant
Samira Moslih – FNS Assistant
Pasco Learning and Activity Centers of Enrichment (PLACE)
TBA – Site Manager
Carol DonaldAsst. Site Manager
Alysha Rice
Sandra McNabb